Hakkımızda

Yerel Yönetim Akademisi Nedir?

Yerel Yönetim Akademisi (YYA) yerel yönetimler alanında mevzuat ve vizyon geliştirici çalışmaların yapıldığı ve daha çok uygulamaya dönük bir akademi olarak tasarlanmıştır. Akademi kapsamında genel bilgilendirici eğitim programları ve belirli uzmanlık alanlarına ilişkin özel eğitim programlarının belirli bir disiplin ile verilerek sertifikalandırılması ve belediye çalışanlarının niteliğinin artırılması hedeflenmektedir.  Akademi kapsamında sertifikalı eğitim programlarının yanı sıra, mevzuat, kişisel gelişim, ileri yöneticilik, yönetim ve sistem geliştirme alanlarında belediye çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılması ve uygulamadaki sorunların çözülmesine yönelik çeşitli eğitimler de gerçekleştirilmektedir.  

Sertifikalı Eğitim Programları ile Diğer Eğitimler Arasındaki Fark Nedir?
Sertifikalı eğitim programları paket program tarzında eğitimler olup, çok sayıda ders başlığı ya da konusundan oluşan, genellikle birkaç hafta ya da daha uzun bir dönemi kapsayan, katılımcıların belirli bir alanda uzmanlıklarının artırılmasını ve vizyonlarının geliştirilmesini hedefleyen ve katılım sonunda sertifika düzenlenen eğitimlerdir.

Diğer eğitim programlarımız ise genellikle yarım gün, bir gün ya da iki günlük eğitimler şeklinde gerçekleşen ve tek bir eğitim başlığından oluşan kısa süreli eğitimlerdir. Bu eğitimler ile, katılımcıların belirli bir konudaki eğitim ihtiyacının giderilmesi, bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu eğitimler, mevzuat, kişisel gelişim, ileri yöneticilik, yönetim ve sistem geliştirme olmak üzere dört grup altında toplanmaktadır. Bu eğitim grupları altında yer alan eğitim başlıklarının detaylarını incelemek için lütfen eğitim kataloğunu inceleyiniz.

Akademiden Nasıl Faydalanabilirim?     
Akademi kapsamında düzenlenen sertifikalı eğitim programlarına web sayfamız üzerinden ve belediyenize gönderilen duyuruları takip ederek başvurabilirsiniz. Eğitimlerimizden bireysel olarak haberdar olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.