(RAMS) Kent içi raylı sistemlerde Güvenilirlik, Kullanılabilirlik, Sürdürülebilirlik ve Emniyet

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından 03-05 Temmuz 2019 tarihlerinde MBB Osman Nuri Ergin Salonu'nda "Kent içi raylı sistemlerde Güvenilirlik, Kullanılabilirlik, Sürdürülebilirlik ve Emniyet (RAMS)" eğitim programı düzenlenecektir.

Detaylar:

  • Sistem güvenirliği, veri yönetimi, olasılık ve RAMS istatistikleri, risk ölçümleri, kabul kriterleri, RAMS parametreleri ve güvenilirlik tahmini gibi konuların yanı sıra güvenilirlik blok diyagramı, arıza ağacı analizi gibi uygulamalarla güvenlik değerlendirmesi, sertifikasyon süreci ve güvenlik planlarını kapsayan, yeni süreç yönetim araçlarının en etkin kullanımı konuları ele alınacaktır.
  • Uluslararası örneklerle RAMS gereksinimlerini incelemek, hizmet kalitesini etkileyen potansiyel tehditlerin, arıza, arıza ve hataların değerlendirilmesi ve kontrolü ve arıza önleme, arıza toleransı, arıza giderme ve hata tahmini gibi kontrollerin sağlanması açıklanacaktır.
  • Üç gün sürecek eğitimde; RAMS yönetimi, sistemin işletme hedeflerinin geliştirilmesi ve bu alanda en son gelişmeler örnek vaka çalışmalarıyla incelenecektir.
  • Konusunda uzman Rusya, Fransa, Belçika ve İran’dan birçok deneyimli uluslararası eğitmelerin katılacağı programda ayrıca Metro İstanbul’a teknik gezi düzenlenecektir.
Eğitim programı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.uitp.org/events/rams-reliabilityavailability-maintainability-safety-urban-rail linkinden ulaşılabilir.
Program dili İngilizce'dir.

Ücret ve kayıt işlemleri için ise Esma ELİPEK (0212 402 19 18) ile iletişime geçilebilir.


Başvuru Yerel Yönetim Akademisi'ne, bireysel olarak eğitim taleplerinizi iletmek için tıklayın.
Bu form, eğitimlere başvuru formu olmayıp, yeterli kontenjan oluştuğu taktirde eğitimlerin açılacağı ön talep formudur.